O nás

VilMa se poprvé na hudební scéně objevila v lednu 2019. Vznikla spoluprací dvou zkušených interpretů, zpěvačky a klavíristky Zuzky Vilímové a textaře, skladatele, kytaristy a producenta Slávka Maděry. Toto magické spojení dvou hudebních duší přineslo v následujících letech několik velkých úspěchů a řadu významných koncertních vystoupení.

VilMa se stala vítězkou diváckého hlasování v národním finále Porty 2021, vítězkou oblastního kola Porty 2021 v Jablonci nad Nisou, držitelkou ceny poroty za autorskou tvorbu 2021 a laureátkou ceny Obce českých spisovatelů za nejlepší text soutěže Porta 2021 s písní Kruhy na vodě.

Reprezentovala českou hudební scénu na mezinárodním festivalu Interporta 2022.

Své koncerty odehrála na významných českých scénách:

Maraton hudby Brno 2022 | Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují  2022 | koncert k výročí oslav 17. listopadu  2021 na Albertově | Malostranská beseda 2022 |  multižánrová scéna lodi Kamina 2019 a 2022

a  na  pódiích řady českých festivalů:

Břevnovský Březňák | Folkáč ve stodole | Trampské Pikovice | Benefiční koncert pro Ukrajinu – divadlo Nymburk | Folkové večery v Bastionu | Folkový Herálec | Festival Kahan | Noc na Kačině – zámek Kačina | Léto na náměstí – Dačice | Petrovické folkování |

a na mnoha  dalších  a dalších hudebních akcích…

 

Slávek Maděra

Interpret a producent, známý jako autor  pořadů Holky na tahu s Bárou Štěpánovou, Kluci v tahu (aneb, když jsou Holky na tahu) s Jardou Křížem a Honzou Rýznarem, Bohemian Guitar Fingers s Adamem Pavlíčkem, Janem Kyselou, Antonínem Pevalou a Michalem Šnajdrem, Otevřeno !!! (aneb, Open Mic Slávka Maděry)  sestavil na počátku roku 2019 nový hudební objev s názvem VilMa. Svou pestrou tvorbou napříč různými žánry, instrumentalitou, bavičstvím a vokální výbavou, dokázal zaujmout diváky na malých, středních i větších scénách už v minulosti. 

Slávek je autorem převážné části repertoáru, který VilMa zařadila do svého koncertního programu. Jeho hudební kariéra započala už v roce 1977 na střední škole, kde potkal spolužáka Vladimíra Slavíka, s kterým hrál až do roku 1991. Nejprve jak duo a po třech letech jako trio Luscinia, když k sobě doplnili zpěvačku a flétnistku Alžbetu Šípkovou. Tato skupina i s ohledem na skvělou autorskou invenci dvojice Slavík – Maděra, posbírala od roku 1982 řadu ocenění. Stali se laureáty několika významných festivalů, z nichž se vyplatí jmenovat Hudební festival mladých ve slovenských Bojnicích. Vítězství si také odnesli z oblastního kola Porty v Havířově. Pravidelně byli hosty festivalů v Ostravě, pořádaných Pavlem Dobešem. Několikrát vystupovali v Československé televizi a psalo se o nich ve známém periodiku Mladý svět. Jsou držiteli festivalové ceny města Kroměříž z roku 1986. Jako hosté vystoupili na Děčínské kotvě vedle Dalibora Jandy a skupiny Turbo s Jiřím Vondráčkem. Mezinárodní turné po 5 ti státech Evropy (1985), bylo vrcholem kariéry této úspěšné, dnes již v historii folku postupně zapomenuté, hudební formace. Manažery Luscinie byli v té době Pavel Moravec a Antónia Papčová.

V roce 2017 se Slávek Maděra vrací na hudební scénu. Dvakrát se nominoval do finále pražské Porty, pravidelně účinkuje na Open Mic scénách. V prosinci každoročně uvádí svůj koncertní pořad s názvem: „na Maděru!”. Mimo jiné  již více než pět let produkuje úspěšné divadelní představení Strašidlo cantervillské s Bárou Štěpánovou a Martinem Zounarem v hlavních rolích.

Zuzana Vilímová

Zpěvačka a klavíristka přispívá svým velkým dílem ke kvalitě a výrazu dvojice Slávek Maděra & Zuzka Vilímová. Absolventka Pražské konzervatoře v oboru populární zpěv a Pedagogické fakulty UK v oboru hudební výchova – klavír, byla  pro Slávka skvělou volbou pro spolupráci v projektu VilMa. Propojením osobností na hudební scéně vznikly i daší příležitosti. A tak se v divadelní  sezóně 2022 uplatnila i jako herečka a zpěvačka v reprízách úspěšné  divadelní tour Strašidlo cantervillské a účinkovala po boku Báry Štěpánové, Martina Pošty a Martina Zounara.

Hudbě se věnuje už od školních let. Začínala jako žákyně v ZUŠ Na Popelce, kde absolvovala oba dva cykly v oborech klavír a sólový zpěv, docházela zde do pěveckého sboru, operního souboru a také doprovázela na cembalo smyčcový soubor. Od r. 2017 je v ZUŠNa Popelce vyučující pedagožkou. Během svých školních let účinkovala na koncertech folkového písničkáře Bohdana Mikoláška a nazpívala na CD jeho píseň Otvírejme brány. Zpívala v souboru Gosplíček pod vedením zpěvačky Zuzany Stirské (např. v divadle Semafor) a podílela se na natáčení jejího vánočního CD. Několik let chodila do souboru Dětská opera Praha pod vedením Jiřiny Markové-Krystlíkové. Získala také ocenění v různých klavírních a pěveckých soutěžích. V letech 2016–17 vystupovala jako vokalistka s písničkářem Petrem Rímským, pro jehož tvorbu je typické mísení prvků folku hlavně s blues, jazzem či šansonem.  Byla také členkou folklorního souboru Musica e Danza, kde působila jako zpěvačka a tanečnice. Od roku 2014 zpívá v kapele Nextband. Zazpívá si a zahraje ráda i jako sólistka. Na podzim roku 2018 vystoupila na srazu Jonáš-klubu (Klubu spřízněných duší při divadle Semafor). 

Zapojila se rovněž do společného muzikálového projektu Pedf UK a KJJ Neznámý vojín (2019, autoři: T. Vonšovský, M. Voda). Muzikál se  účastnil projektu Intro 21, plzeňského divadla Josefa Kajetána Tyla a tvůrců projektu, režiséra Lumíra Olšovského a dramaturga Pavla Báry. Zuzanu také potkáte v ZUŠ Na Popelce, kde působí jako pedagog v oboru klávesové nástroje,  zpěv a hudební nauka.