O nás

Hudební uskupení VilMa se poprvé na hudební scéně objevilo v lednu 2019. Vzniklo spoluprací dvou hudebních nadšenců. Zuzany Vilímové a písničkáře Slávka Maděry.                                                 

V roce 2020 a 2021 se k němu přidali basytarista Josef Balcar a perkusistka, zpěvačka a klarinetistka Hanka Šafaříková.

Slávek Maděra

Písničkář, textař, skladatel a producent, známý pořádáním otevřených hudebních scén, sestavil na počátku roku 2019 novou hudební formaci s názvem VilMa. Svou pestrou tvorbou napříč různými žánry, instrumentalitou, bavičstvím a vokální výbavou, dokázal zaujmout diváky na malých, středních i větších scénách už v minulosti. Vrátil se k hudbě po dlouhé době a dnes si užívá svá vystoupení opět na plno.

Slávek je autorem převážné části repertoáru, který VilMa zařadila do svého koncertního programu. Jeho hudební kariéra započala už v roce 1977 na střední škole, kde potkal spolužáka Vladimíra Slavíka, s kterým hrál až do roku 1991. Nejprve jak duo a po třech letech jako trio Luscinia, když k sobě doplnili zpěvačku a flétnistku Alžbetu Šípkovou.     Tato skupina i s ohledem na skvělou autorskou invenci dvojice Slavík – Maděra, posbírala od roku 1982 řadu ocenění.  Stali se laureáty několika významných festivalů, z nichž se vyplatí jmenovat Hudební festival mladých ve slovenských Bojnicích. A vítězství si také odnesli z oblastního kola Porty v Havířově. Pravidelně byli hosty festivalů v Ostravě, pořádaných Pavlem Dobešem. Několikrát vystupovali v Československé televizi a psalo se o nich ve známém periodiku Mladý svět. Jsou držiteli festivalové ceny města Kroměříž z roku 1986. Jako hosté vystoupili na Děčínské kotvě vedle Dalibora Jandy a Jiřího Vondráčka. Mezinárodní turné po 5 ti státech Evropy (1985), bylo bonbónkem na vrcholu kariéry této úspěšné, dnes již v historii folku zapsané, ale také postupně zapomenuté, hudební formace.

V roce 2017 se Slávek Maděra vrací na hudební scénu. Dvakrát se nominoval do finále pražské Porty, pravidelně účinkuje na Open Mic scénách. V prosinci každoročně uvádí svůj koncertní pořad s názvem: „na Maděru!”. Mezi jeho úspěšnými projekty najdete seriály otevřených písničkářských scén pod názvem Open Mic Slávka Maděry. Podílí se na produkci pražských předkol festivalu Porta a produkuje také divadelní představení Strašidlo cantervillské s Bárou Štěpánovou a Martinem Zounarem v hlavních rolích.

Zuzana Vilímová

Zpěvačka a klavíristka přispívá svým velkým dílem ke kvalitě a výrazu skupiny VilMa. Vstupem do hudebního projektu se Slávkem Maděrou se jejich společným vystoupením na veřejnosti otevřely nové obzory. Stalo se tak díky její kreativitě, aktivnímu přístupu a působivých aranžmá jednotlivých skladeb. Z jejího pódiového přednesu je cítit, že ji společné účinkování velmi baví.

Absolventka Pražské konzervatoře v oboru populární zpěv a Pedagogické fakulty UK v oboru hudební výchova – klavír je vynikající volbou pro hudební propojení v projektu VilMa. Hudbě se věnuje už od školních let. Začínala jako žákyně v ZUŠ Na Popelce, kde absolvovala oba dva cykly v oborech klavír a sólový zpěv, docházela zde do pěveckého sboru, operního souboru a také doprovázela na cembalo smyčcový soubor. Od r. 2017 je v ZUŠNa Popelce vyučující pedagožkou. Během svých školních let účinkovala na koncertech folkového písničkáře Bohdana Mikoláška a nazpívala na CD jeho píseň Otvírejme brány. Zpívala v souboru Gosplíček pod vedením zpěvačky Zuzany Stirské (např. v divadle Semafor) a podílela se na natáčení jejího vánočního CD. Několik let chodila do souboru Dětská opera Praha pod vedením Jiřiny Markové-Krystlíkové. Získala také ocenění v různých klavírních a pěveckých soutěžích.
V letech 2016–17 vystupovala jako vokalistka s písničkářem Petrem Rímským, pro jehož tvorbu je typické mísení prvků folku hlavně s blues, jazzem či šansonem.

I v současnosti se Zuzana příležitostně objeví na jeho koncertech. Byla také členkou folklorního souboru Musica e Danza, kde působila jako zpěvačka a tanečnice. Od roku 2014 zpívá v kapele Nextband. Zazpívá si a zahraje ráda i jako sólistka. Na podzim roku 2018 vystoupila mimo jiné např. na srazu Jonáš-klubu (Klubu spřízněných duší při divadle Semafor). Zapojila se rovněž do společného muzikálového projektu Pedf UK a KJJ Neznámý vojín (2019, autoři: T. Vonšovský, M. Voda).